Artykuły

Zmarszczki mimiczne a botox

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku ruchów, które wykonuje nasza twarz. Utrwalają się przez całe lata, dlatego wygładzenie ich z pomocą kremów i innych preparatów do codziennej pielęgnacji wydaje się wręcz niemożliwe. Istnieją jednak specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, które dają efekt wygładzenia zmarszczek i znacznego odmłodzenia  skóry.

Zabiegiem takim jest leczenie preparatem Botox/Azzalure, czyli oczyszczoną toksyną botulinową nazywaną powszechnie botoksem. Metoda ta umożliwia likwidację zmarszczek wywołanych przez kurczenie mięśni. Botox sprawia, że mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek rozluźniają się. Botulina działa wyłącznie w obrębie mięśni, do których ją wstrzyknięto, wszystkie pozostałe funkcjonują zaś w niezmieniony sposób. Dlatego też mimika twarzy pozostaje naturalna, jednakże sama skóra jest gładsza, a zmarszczki znacznie mniej widoczne.

Botox w tej postaci mogą stosować zarówno osoby młode w ramach profilaktyki powstawania zmarszczek, jak i starsze, u których efekt starzenia się skóry jest już widoczny. We wszystkich przypadkach terapia ta z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty.