Artykuły

Zdrowego roku 2017!

Rozpoczął się kolejny rok – wraz z nim pojawiła się okazja do zrobienia prozdrowotnych postanowień.

Zdrowia – tego przede wszystkim życzymy sobie nawzajem, składając sobie noworoczne życzenia. Jednak aby zachować zdrowie, nie wystarczy jedyne go sobie życzyć – trzeba też o nie odpowiednio dbać. Dlatego na noworocznej liście postanowień powinno się znaleźć kilka związanych z tym punktów. Jakich? Oto kilka propozycji:

  1. Prowadzić zdrowszy tryb życia – to znaczy lepiej się odżywiać, więcej spać, dbać o odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia, unikać używek. Dzięki temu nasze samopoczucie się poprawi, podobnie jak kondycja i wydajność całego organizmu.
  2. Regularnie odwiedzać dentystę – wizyty w gabinecie stomatologicznym wciąż dla wielu osób są bardzo przykrym obowiązkiem. Jednak regularne kontrole dentystyczne są niezbędne, by zachować zdrowie i piękno zębów.
  3. Odwiedzać lekarza, gdy coś nam dolega – to także jest problem wielu osób. Gdy pojawia się ból, gorsze samopoczucie czy jakiekolwiek inne dolegliwości, zamiast odwiedzić lekarza i uzyskać profesjonalną poradę, wiele osób woli leczyć się w domu na własną rękę. Bardzo często prowadzi to do znacznego wydłużenia leczenia, a niekiedy nawet do niebezpiecznych powikłań.
  4. Pamiętać o badaniach kontrolnych – warto trzymać rękę na pulsie. Regularne badania krwi, mierzenie ciśnienia, badanie poziomu cukru i inne tego typu mogą pomóc szybciej wykryć niektóre choroby i zacząć z nimi skuteczną walkę.

Lekarze życzą wszystkiego najzdrowszego w 2017 roku!

Życzymy wszystkim naszym pacjentom, aby w 2017 roku byli zdrowi, mieli świetne samopoczucie, mnóstwo energii oraz motywację do dbania o siebie i swoich bliskich. Zachęcamy do odwiedzania naszych lekarzy specjalistów, którzy z pewnością pomogą osiągnąć te cele. Zapraszamy!