Artykuły

Zdrowa dieta na wiosnę

Jak zadbać o siebie wiosną, aby uniknąć wizyty u lekarza?

Po długiej zimie organizm może być osłabiony, może mu brakować witamin i innych cennych składników. Nikt nie chciałby przecież w tak piękną pogodę wylądować u lekarza z przeziębieniem lub poważniejszymi objawami. Wraz z przyjściem wiosny warto więc zadbać o to, by przywrócić ciału dobrą kondycję. Elementy, które mogą składać się na ten proces, to aktywność fizyczna, właściwa pielęgnacja (np. używanie kosmetyków nawilżających, które pomogą poprawić stan skóry), a także właściwa dieta, o której chcielibyśmy dziś napisać trochę więcej.

Dieta na wiosnę – dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Kwestie związane z odżywianiem się warto rozpocząć od oczyszczania organizmu z toksyn, które mogły się w nim nagromadzić w ciągu ostatnich miesięcy. Produkty, które każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki, a które pomogą przeprowadzić skuteczny detoks, to między innymi: cytryna, awokado, żurawina, jabłka, kapusta, grapefruity, buraki, brokuły. Warto włączyć do diety większe ich ilości niż dotychczas. Ważną zasadą jest także picie dużej ilości wody  oraz unikanie słodyczy, słonych przekąsek oraz wszelkich wysoko przetworzonych produktów (np. chrupkiego pieczywa, płatków kukurydzianych itd.).

https://www.Jakub Janicki.pl/cennik-uslug-stomatologicznych/#ortodoncja

Po oczyszczeniu organizmu warto też uzupełnić dietę o produkty bogate w białko oraz w zdrowe tłuszcze: ryby morskie, jaja, sery i inne przetwory mleczne. Istotne jest także to, by dostarczać organizmowi produktów złożowych, np. w postaci pełnoziarnistych makaronów i pieczywa. Zbilansowana dieta powinna każdemu pozwolić na zachowanie dobrego samopoczucia. W razie wątpliwości co do sposobu odżywiania, warto skonsultować się z dietetykiem lub nawet lekarzem.