Oczy to główne narzędzie wzroku, o które powinniśmy dbać zawsze, dlatego… Jeśli tylko pojawia się jakiś problem, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza. Zapalenie spojówek, choć nie stanowi śmiertelnego zagrożenia, stwarza pewien dyskomfort…
Zapalenie spojówek, to dolegliwość, która może tak naprawdę dotknąć każdego z nas. Nie jest to jednak choroba groźna wyleczenie jej, zwykle nie zabiera wiele czasu, o ile przyczyny zostaną dobrze rozpoznane. Mimo wszystko, dobrze jest sięgnąć po poradę lekarza, gdyż to właśnie on będzie w stanie polecić odpowiednie leki, w zależności od rodzaju takiego zapalenia.
Jakie są objawy zapalenia spojówek?
Objawy, które występują przy tej dolegliwości mogą być różne. Wszystko bowiem zależy od rodzaju takiego zapalenia. Poniżej wymienimy klika najbardziej znanych, abyście mogli wiedzieć, po czym je rozpoznać:
Zapalenie spojówek – bakteryjne
Najczęściej dotyka oboje oczu, objawia się: – w worku spojówkowym i łzowym powstaje wydzielina ropna – przekrwienia i obrzęki, które mogą wystąpić również na całych powiekach
zapalenie spojówek – wirusowe
Do tego rodzaju zapalenia dochodzi najczęściej, gdy występują silne infekcje dróg oddechowych, które pojawiają się najczęściej jesienią, bądź zimą. Wirus swój atak rozpoczyna od spojówki, następnie, po upływie 8 dni przechodzi na rogówkę. Schorzenie najpierw dotyczy jednego oka, przy czym, po upływie kilku dni atakuje drugie oko. Temu wszystkiemu towarzyszy: – obrzęk spojówek – swędzenie i nieprzyjemne wrażenie, że w oku znajduje się ciało obce – wydzielina surowiczna
Zapalenie spojówek – alergiczne
Bardzo często występuje w duecie z katarem siennym. Dotyka to głównie osób, które są uczulone na pyłki roślin, choć… Może to być również spowodowane jakimiś środkami chemicznymi, czy też lekarstwami. – Pojawia się bardzo silne swędzenie, przekrwienie spojówek, oraz obrzęk, który dotyka powiek. Zaleczyć można to preparatami przeciwzapalnymi, bądź specjalnymi kroplami.