Artykuły

Zalecenia po wybielaniu

Po laserowym wybielaniu zębów należy zastosować się do zaleceń stomatologa. Dzięki temu biały kolor zębów ustabilizuje się i utrzyma na dłużej.

Jak należy dbać o zęby bezpośrednio po wybielaniu? Przede wszystkim przez około 2 godziny nie można nic jeść i pić. Przez kolejne dwa tygodnie należy natomiast unikać silnie barwiących produktów, stosując się do tak zwanej „białej diety”. W tym czasie bowiem zęby bardzo silnie chłoną barwnik z otoczenia wraz z wodą, Jedzenie i picie silnie barwiących potraw i napojów może zatem sprawić, że efekt wybielania zaniknie, a zęby wrócą do poprzedniego koloru. Jakich produktów warto unikać? Przede wszystkim kawy, herbaty, coli i barwionych napojów, wina, a także buraków, szpinaku, owoców leśnych i innych owoców i warzyw, które zawierają silne naturalne barwniki. Zastosowanie „białej diety” gwarantuje, że biel zębów utrzyma się na dłużej.

Niekiedy stomatolodzy zalecają też pielęgnację zębów przy pomocy specjalistycznych preparatów pomagających wzmocnić efekt wybielania. Po zabiegu dentysta z pewnością poinformuje o dalszym postępowaniu i wskaże właściwe metody dbania o zęby wybielone.