Artykuły

Wpływ nikotyny na zęby

Palnie wywołuje przeróżnie zmiany w organizmie, które kończą się samymi negatywami. Cierpią na tym zarówno zęby, jak i inne narządy człowieka…

Palenie ma duży związek z zębami. Chodzi tutaj oczywiście, o negatywny wpływ nikotyny, na uzębienie. Wiążą się z tym również inne choroby, które są źle znoszone przez dziąsła, czy nasz organizm. Nikotyna pomaga w rozwoju próchnicy, co grozi również utratą zębów. Palacze, wystawieni są także, na zagrożenia nowotworowe, które stanowią najczęstszą przyczynę zgonów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Jak wyglądają zęby palacza?

Osoby palące, muszą być świadome tego, że narażają swoje zęby na niebezpieczeństwo. Można u nich zaobserwować:

  • szary, bądź czarny osad na zębach
  • narastającą płytkę nazębną
  • przebarwienia zębów, oraz ich żółknięcie
  • zniszczone szkliwo

Pomocna tutaj, może okazać się stomatologia estetyczna, jednak… Nie wyeliminuje ona do końca negatywnego wpływu nikotyny, na wygląd zębów. Dodatkowo, tytoń… W dużej mierze pozbawia ludzkiego organizmu witaminy C. Jeden papieros niszczy aż 25 mg, gdzie dzienne zapotrzebowanie wynosi 60 mg. Mało do tego, palacze mogą zmagać się z rozpulchnieniami dziąseł, oraz zmianami na zębach, do jakich zalicza się m.in. zgorzel.

Palenie osłabia organizm!

Palenie papierosów ma również, zły wpływ na cały organizm. Mogą znacznie częściej pojawić się samoistne krwawienia, które charakterystyczne są dla szkorbutu. Mamy wówczas do czynienia ze znacznie słabszym gojeniem się ran, bólami mięśni i całościowym osłabieniem. Papieros źle działa także na dziąsła. Uzależnione od nikotyny osoby, muszą być przygotowane, na przewlekłe choroby przyzębia i stany zapalne.