Artykuły

Wizyty domowe lekarzy

Czy pacjenci mają prawo do domowych wizyt lekarskich?

Niekiedy stan pacjenta sprawia, że wizyta w przychodni nie jest najlepszym pomysłem, a mimo to konsultacja lekarska jest niezbędna. W takiej sytuacji istnieje możliwość skorzystania z wizyty domowej.

Wizyta lekarska w domu
pacjenta

W przypadku publicznej opieki zdrowotnej wizyty domowe przysługują pacjentom w ramach świadczeń. Jeśli konsultacja w domu pacjenta jest uzasadniona, lekarz rodzinny ma obowiązek wybrać się na wizytę domową w określonym dniu w godzinach od 8:00 do 18:00, powinien także udzielić informacji o możliwościach otrzymania porady lekarskiej poza tymi godzinami.

Jeśli zaś chodzi o
przychodnie prywatne, wiele z nich oferuje swoim pacjentom możliwość odwiedzin w domu, aby polepszyć standard opieki i lepiej zadbać o ich zdrowie.

W Jakub Janicki wizyty domowe składa m.in. laryngolog. Jego wizyta może być niezbędna przy kłopotach z gardłem, uszami, krtanią oraz innymi narządami głowy i szyi w sytuacji, gdy niemożliwa lub niebezpieczna jest wizyta w przychodni.

W jakiej sytuacji można poprosić o wizytę domową?

W jakich sytuacjach wizyty domowe lekarzy są uzasadnione? Gdy występuje nagłe pogorszenie stanu zdrowia, przez co niemożliwe jest dotarcie pacjenta do gabinetu. Niekiedy o wizytę domową proszą także pacjenci o obniżonej odporności, którzy obawiają się zarażenia grypą i nie mogą z tego powodu udać się do przychodni.

Zachęcamy do kontaktu z naszą przychodnią – chętnie udzielimy więcej informacji na ten temat.