Artykuły

Uważaj na suplementy

Na rynku dostępnych jest coraz więcej suplementów

Na rynku dostępnych jest coraz więcej suplementów, preparatów ziołowych i środków przeciwbólowych bez recepty. Tymczasem lekarze alarmują, aby leków nie stosować na własną rękę, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nieprzemyślane stosowanie produktów może to doprowadzić do bardzo poważnych zaburzeń zdrowotnych.
Osoba przyjmująca jakikolwiek lek nie powinna przyjmować dodatkowych substancji dostępnych bez recepty, gdyż mogą one wejść w interakcję z zażywanymi już lekami. Zdarza się, że samodzielne stawianie diagnozy i sięganie po leki reklamowane w telewizji, przyczyniają się do wielu chorób np. zbyt duża ilość potasu przyczynia się do poważnych zaburzeń rytmu serca.
Aby uniknąć przykrych konsekwencji, należy wiedzieć, że suplementy diety nie są lekami, a więc nie leczą i nie zapobiegają chorobom – są to po prostu środki spożywcze. Ważne jest dokładne czytanie ulotek znajdujących się wewnątrz opakowania preparatu, jednak aby nie wystawiać naszego organizmu na próbę, warto każdy lek konsultować ze specjalistą.