Artykuły

Usuwanie przebarwień

Szczególnie po okresie letnim na twarzy można zauważyć nie zbyt ładnie wyglądające liczne przebarwie

Szczególnie po okresie letnim na twarzy można zauważyć nie zbyt ładnie wyglądające liczne przebarwienia. Głównie powstają poprzez promienie UV, które aktywują w naszej skórze obecną melaninę, czyli barwnik. Jeśli proces nie odbywa się prawidłowo, melanina także nie jest idealnie rozłożona na naszym naskórku, dlatego powstają przebarwienia.

Makijaż niestety nie zamaskuje tego typu niedoskonałości. Osoby, które szczególnie są narażone na szkodliwe działania czynników UV powinny stosować kremy z filtrem. Jeśli już posiadasz przebarwienia na cerze warto zastosować zabiegi rozjaśniające skórę w Pikdent.

Opis zabiegu

Ten zabieg medycyny estetycznej zwykle przechodzi w dwóch etapach. Na początkowym etapie zostaje nałożona maska, jaką należy usunąć po czasie jasno ustalonym przez lekarza. Następnie należy nałożyć na twarz krem z leczniczymi składnikami. Zaraz po zabiegu skóra na twarzy może wydawać się znacznie zaczerwieniona, a także nieco bardziej delikatna. Naturalnym procesem regeneracyjnym przy tego typu zabiegu jest złuszczanie naskórka.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego zabiegu jest przede wszystkim uczulenie na którykolwiek składnik preparatu lub też trwała ekspozycja na słońce.