Artykuły

Technologia 3D w stomatologii!

Jak duże znaczenie ma technologia 3D w stomatologii? Tak wiele możliwości dzisiejsza technologia, że nie sposób tego nie zauważyć…

Druk 3D swoją historię zapoczątkował już w 1984r. Wszystko wyszło od pewnego Amerykanina Chucka Hulla, bo to właśnie on jest wynalazcą stereografii. Jest to technologia, która daje możliwość stworzenia przedmiotu rzeczywistego, przy wykorzystaniu pliku cyfrowego. Wszystko zaczęło się od filiżanki… i trwa aż do teraz, tylko że technologia jest na znacznie wyższym poziomie i wykorzystuje się ją nawet w medycynie.

Stomatologia 3D – czy to możliwe?

Wielu wynalazców mamy na świecie, ale nie każdy zrobił coś na tak szeroką skalę, jak ten, który to druk 3D wynalazł. Dzięki zastosowaniu tej technologii można sobie dzisiaj pozwolić na bardzo wiele, gdyż lekarze są w stanie zastąpić nawet ludzkie narządy, dzięki którym będą w stanie uratować ludzkie życie. Coś takiego odnalazło swoje miejsce także i w stomatologii. To właśnie modele 3D sprawiają, że leczone są wszelkiego rodzaju ubytki. Wprowadza się to nawet do leczenia ortodontycznego i produkowane są różnego rodzaju nakładki i retainery. Wszystko to działa dzisiaj jedynie na korzyść pacjentów. Dzięki takiemu wachlarzowi możliwości lekarze są w stanie zrobić więcej, niż nam się wydaje.

Wybierz najlepszą przychodnię dla siebie

Drogi pacjencie! Nie zapominaj o swoim zdrowiu, dlatego zachęcamy Cię do tego, abyś zapoznał się ofertą którą dla Ciebie mamy. Znajdziesz nas na Warszawskich Bielanach. Jesteśmy pewni, że wizyta w naszym gabinecie na długo pozostanie w Twojej pamięci. Dokonamy wszelkich starań, abyś wyszedł od nas zadowolony i zawsze z miłą chęcią powrócił przy najbliższej okazji. Zapraszamy!