Artykuły

Szczoteczki kontra komórki

Okazuje się, że na świecie użytkowanych jest więcej telefonów komórkowych niż szczoteczek do zębów. Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z tych statystyk?

Mobile Marketing Association of Asia oszacowało liczbę telefonów komórkowych użytkowanych na świecie. Jest ich około 4,8 miliarda. Jak podaje BusinessWeek, w aż 60 krajach na świecie telefonów komórkowych jest więcej niż wynosi liczba mieszkańców, a w 20 krajach wskaźnik nasycenia telefonami komórkowymi przekracza 200 procent.

Analitycy oszacowali także liczbę użytkowanych na świecie szczoteczek do zębów, analizując ilość materiału przeznaczonego rocznie do ich produkcji oraz statystyki rynkowe związane z produkcją i sprzedażą. Na tej podstawie ocenili liczbę szczoteczek użytkowanych na świecie na 4,2 miliarda.

Ciężko wyciągnąć jednoznaczne wnioski z porównania tych liczb, jednak dają one pewne pojęcie na temat tego, w którym kierunku rozwija się konsumpcja produkowanych dóbr i że pewne aspekty życia są ważniejsze dla mieszkańców wysoko rozwiniętych państw niż dbanie o własne zdrowie – a zwłaszcza o zdrowie zębów, które powinno być jednym z priorytetów w naszej codziennej  higienie.