Artykuły

Szałwia w Twojej apteczce

Dzisiaj wiele osób szuka naturalnych rozwiązań, które w jakiś sposób pomogą organizmowi przetrwać nawet najgorsze ataki chorób. Czasami jest to naprawdę dobre wybrnięcie z sytuacji, a zwłaszcza wtedy, kiedy nie macie możliwości, aby udać się do lekarza.

Dzisiaj wiele osób szuka naturalnych rozwiązań, które w jakiś sposób pomogą organizmowi przetrwać nawet najgorsze ataki chorób. Czasami jest to naprawdę dobre wybrnięcie z sytuacji, a zwłaszcza wtedy, kiedy nie macie możliwości, aby udać się do lekarza. Czego w takim razie używać na choroby dziąseł i błonę śluzową jamy ustnej? Jesteśmy pewni, że każdy z Was ją zna. Jest to bardzo przyjazna roślina, która nosi nazwę szałwia i powinna znaleźć swoje miejsce w każdej, domowej apteczce. Dowiedz się dlaczego!

 

Zobacz również:
Stomatologia dziecięca

Szałwia wygrywa z chorobami jamy ustnej!

Jak zapewne wiecie, szałwia pełni jeden ze składników past do zębów. Dzięki niej można wyleczyć podrażnione dziąsła, czy też choroby przyzębia, a nawet afty, pleśniawki, oraz owrzodzenia błon śluzowych. Nawet lekarze zalecają, aby w takich sytuacjach płukać jamę ustną naparem z szałwii i to nie raz, a kilka razy dziennie. Osobom, które borykają się z bólem gardła mogą płukać szałwią także swój przełyk. Ma to bowiem działanie antybakteryjne, co sprawia, że działanie drobnoustrojów jest znacznie mniejsze.

Szałwia zwalcza problemy z cerą!

To jeszcze nie wszystko! Szałwię można także pić, co wpływa bardzo korzystnie na układ trawienny, ogranicza wzdęcia i niestrawności, a także reguluje obfite krwawienie podczas miesiączki, oraz sprawia, że nocne poty występują znacznie rzadziej. Warto także wspomnieć o maściach z tej właśnie rośliny, które są idealne na kłopoty z trądzikiem. Posiadanie szałwii w swojej apteczce to same zalety, a skoro jest tak łatwo dostępna, powinno się z niej korzystać, kiedy tylko będzie ku temu okazja.