Stomatologia zachowawcza to nic innego jak kontrolne wizyty, które pozwalają utrzymać zdrowie jamy ustnej na właściwym poziomie. Nie jest tajemnicą, że regularne likwidowanie problemów pozwala na zatrzymanie się rozwijania się chorób zębów oraz chroni przed poważniejszymi konsekwencjami. Zazwyczaj w trakcie takiego doraźnego leczenia stomatolog zajmuje się zmianami próchniczymi, przebarwieniami oraz drobnymi urazami, a w krytycznych przypadkach – leczeniem kanałowym.

Leczenie próchnicy

Próchnica potrafi zniszczyć szkliwo w zastraszającym tempie, a nawet doprowadzić do utraty zębów. Jej leczenie polega zazwyczaj na wypełnieniu ubytku materiałem światłoutrwadzalnym oraz powstrzymaniu rozwoju tej choroby. Przed tym badaniem przeprowadzana jest szczegółowa diagnostyka ubytków za pomocą kamery wewnątrz ustnej lub badania RTG. Warto wiedzieć, że interwencja stomatologa w początkowej fazie rozwoju próchnicy pozwala uniknąć uciążliwych konsekwencji i kosztownego leczenia w przyszłości.

Jak rozpoznać próchnicę? Z początku objawia się ona jako niewielka plamka n zębie, która z czasem ciemnieje. Na tym etapie leczenie polega na aplikacji specjalnego preparatu do zęba, który likwiduje drobne ubytki – niekiedy przeprowadzana jest także profesjonalna fluoryzacja. W kolejnych krokach rozwoju choroby bywa już gorzej. Zaczynają powstawać ubytki, które wymagają borowania i plombowania, a dalej może pojawić się ból (tutaj konieczne zaczyna być rozpoczęcie leczenia kanałowego), a przy dalsza ignorancja może doprowadzić do martwicy miazgi. W tak zaawansowanej fazie rozwoju próchnicy zazwyczaj konieczna jest już ekstrakcja zęba – nie warto więc ignorować początkowych objawów i zwlekać z leczeniem próchnicy!

W przypadku bólu zęba lub nadwrażliwości konieczna jest wizyta u stomatologa – to sygnał, że coś złego zaczyna dziać się w naszym organizmie. Stomatologia zachowawcza pozwala na zadbanie o właściwy stan płytki nazębnej, gdyż to problemy z tą warstwą chroniącą zęby najczęściej prowadzi do rozwijania się próchnicy, która prowadzi do większych uszkodzeń w jamie ustnej. Właśnie dlatego zachęcamy do regularnych wizyt w naszym gabinecie stomatologicznym, aby szybko i skutecznie leczyć wszelkie nieprawidłowości, uniknąć bólu oraz innych nieprzyjemności z uzębieniem. U nas możesz liczyć na profesjonalne i indywidualne podejście do każdego problemu!

W tym zakresie oferujemy między innymi:
– szczegółowy przegląd uzębienia;
– porady i konsultacje;
– znieczulenie przy każdym mniej komfortowym badaniu;
– wypełnienia światłoutwardzalne;
– opatrunki tymczasowe;
– leczenie nadwrażliwości zębów;
– lapisowanie zębów;
– leczenie kanałowe.

zapraszamy do nas całe Rodziny

R1