Stomatologia estetyczna, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na wyglądzie zębów. Zabiegi przeprowadzane w jej zakresie mają na celu poprawę wyglądu uzębienia u pacjenta. Najczęściej przeprowadzanymi czynnościami tutaj jest wybielanie zębów, piaskowanie, lakowanie, korekta kształtu i ustawienia uzębienia oraz uzupełnień brakujących zębów.

WYBIELANIE ZĘBÓW
Wybielanie jest nieinwazyjnym rozjaśnianiem zębów, wykonywanym zazwyczaj w poprzez metodę nakładkową lub metodę Beyond. Metoda nakładkowa jest wykonywana z pomocą nakładek oraz specjalistycznego żelu wybielającego, które pacjent zakłada na zęby na całą noc. Metoda Beyond przeprowadza się z użyciem ochronnej żywicy oraz specjalistycznej lampy w gabinecie stomatologa.

PIASKOWANIE
Piaskowanie jest prostym zabiegiem, który polega na usuwaniu osadu z powierzchni zębów oraz pozbyć się większości przebarwień.

LAKOWANIE
Głównym zadaniem lakowanie jest uszczelnienie bruzd, które występują na zębach trzonowych i przedtrzonowych.

POLEROWANIE ZĘBÓW
Polerowanie zębów polega na usunięciu osadu nazębnego i wyrównaniu powierzchni szkliwa. Do tego celu używa się past diamentowych i polerujących.

KOREKTA ZGRYZU I USTAWIENIA UZĘBIENIA
Korekta kształtu zgryzu i ustawienia uzębienia podlega już zabiegom z zakresu ortodoncji. Umożliwia ono osiągnięcie nie tylko równego i pięknego uśmiechu, ale i pozbycia się wad wymowy. Ma także pozytywny wpływ na funkcje oddychania czy żucia, a nawet potrafi zmniejszyć ryzyko powstawania próchnicy i innych chorób zębów i dziąseł. Popularnym zabiegiem tutaj jest miedzy innymi założenie licówek, które poprawia kształt, ułożenie i kolor zębów.

Stomatologia estetyczna idzie w parze z profilaktyką stomatologiczną. Regularne wizyty u dentysty w połączeniu z odpowiednią higieną jamy ustnej to możliwość utrzymania jamy ustnej w nienagannym stanie. Nieco inaczej jest w przypadku brakujących zębów czy problemu ze zgryzem – tutaj niezbędna jest pomoc profesjonalnego ortodonty, choćby poprzez założenie odpowiednich koron ceramicznych, które estetycznie wypełnią braki w uzębieniu. Inwestycja w piękny i zadbany uśmiech to także inwestycja w zdrowie, komfort psychiczny oraz bezpieczeństwo utrzymania organizmu w dobrej kondycji. W naszym gabinecie możesz liczyć na pomoc z zakresu każdej gałęzi stomatologii, dlatego gorąco zachęcamy do wizyty u nas!