Dbanie o zdrowie zębów oraz prawidłowe kształtowanie się zgryzu u dziecka to niejako inwestowanie w jego przyszłość – w pełne uzębienie oraz pewność siebie. Systematyczne wizyty nie pozwalają na rozwój ewentualnych szkód w jamie ustnej. Warto więc szybko reagować w przypadku zauważenia każdego problemu z zębami u pociechy. Choć dzieci zazwyczaj boją się wizyt u stomatologa, wystarczy znaleźć dentystę z empatią i odpowiednim podejściem, aby to leczenie przestało być grozą.

W naszym gabinecie mamy duże doświadczenie w stomatologii dziecięcej i indywidualnie podchodzimy do każdego małego pacjenta. Nasz gabinet jest przyjazny dla dzieci – posiadamy między innymi kolorowe wypełnienia, które zawsze napawają maluchy optymizmem, a po każdej wizycie mogą one liczyć na fantastyczne nalepki. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć w trakcie leczenia atmosferę pełną pozytywnych emocji i skojarzeń, a co za tym idzie – przeprowadzić w pełni profesjonalną profilaktykę i stomatologię zachowawczą bez traumy dla dziecka.

Profilaktyka w stomatologii dziecięcej

W przypadku profilaktyki w stomatologii dziecięcej zazwyczaj przeprowadzamy zabiegi lakowania oraz fluoryzacji (lakierowania kontaktowego).

LAKOWANIE Zabieg lakowania jest bezbolesny, a przeprowadza się go na stałych zębach trzonowych, gdy dojdzie do całkowitego wyrżnięcia się korony zęba. Lakowanie polega na uszczelnieniu naturalnie powstałych bruzd przy pomocy specjalnego laku i zabezpiecza zęby dziecka przed pojawieniem się próchnicy.

FLUORYZACJA Ten zabieg także jest bezbolesny, a polega na użyciu pasty fluorowej, która wzmacnia szkliwo i chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i bakteriami, również próchnicą.

Stomatologia zachowawcza w stomatologii dziecięcej

Stomatologia zachowawcza jest niezbędna w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia zębów – na przykład w skutek próchnicy. Tak jak u dorosłych, chroni ona przed nieprzyjemnymi konsekwencjami, jak konieczność usunięcia zębów. W ramach takiego leczenia zazwyczaj stosuje się wypełnienia zębów plombami oraz leczeniem kanałowym. W naszym gabinecie staramy się, aby każde badanie było przyjemne i atrakcyjne dla dzieci, dlatego w tym przypadku stosowane są między innymi kolorowe wypełnienia. Po dokładnie przeprowadzonym wywiadzie z rodzicem zastosowane zostaje także odpowiednie znieczulenie, aby zabieg przebiegał w pełni komfortowo dla małego pacjenta.

Systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym z dzieckiem to możliwość uchronienia go przed bolesnymi chorobami w obrębie jamy ustnej. Nie tylko zęby stałe narażone są na rozwój chorób – często dotykają one także mlecznych. W naszym gabinecie wykryjemy każdą nieprawidłowość w uzębieniu malucha, aby szybko i bezboleśnie ją wyleczyć.