Artykuły

Sposób na wrażliwe zęby

Wrażliwe zęby niestety idą w parze z ich przebarwieniami.

Wrażliwe zęby niestety idą w parze z ich przebarwieniami. Rodzi się więc pytanie – jak radzić sobie z nadwrażliwością zębów i czy mimo nadwrażliwości, mamy szansę na białe i zdrowe zęby?
Istnieje kilka sposobów na nadwrażliwość zębów. Należy szczotkować zęby, regularnie korzystać z nici oraz płynu do płukania jamy ustnej. Jeżeli chodzi o szczotkowanie, to ważne jest, aby stosować do tego odpowiednią technikę. Ta sama zasada dotyczy także nitkowania zębów ( zła technika może dodatkowo podrażnić dziąsła, a zbyt intensywne szczotkowanie uszkadza szkliwo). Na końcu trzeba pamiętać o przepłukiwaniu jamy ustnej płynem do tego przeznaczonym.
Do szczotkowania należy używać szczoteczki z miękkim włosiem. Szczotkuj zęby dokładnie, ale delikatnie. Zapytaj swojego dentystę o prawidłowe szczotkowanie. Wybieraj pasty przeznaczone do zębów wrażliwych. Nie jest to trudne, gdyż na rynku istnieje duży wybór. Osoby cierpiące na nadwrażliwość, a chcące zachwycać białym uśmiechem powinny decydować się na pasty, które łączą w sobie wybielanie zębów oraz działają przeciw nadwrażliwości.