Artykuły

Rozjaśnianie przebarwień

W wyniku starzenia się skóry, chorób lub niekorzystnego działania promieni słonecznych na twarzy niekiedy pojawiają się trwałe przebarwienia, których trudno jest się pozbyć. Ratunkiem w takiej sytuacji są profesjonalne zabiegi depigmentacyjne, które wpływają na strukturę komórek skóry w ten sposób, że przywracają jej naturalny kolor. Terapia ta jest skuteczna nawet w przypadku przebarwień, które są na skórze już od wielu lat. Jak przebiega zabieg Cosmelan/Dermamelan?

Składa się on z dwóch etapów. Na początku na twarz nakładana jest maska, którą należy usunąć przed upłynięciem 8 godzin. Drugi etap terapii odbywa się już w domu, poprzez zastosowanie specjalnego kremu wskazanego przez lekarza. Przez kilka dni po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, co jest skutkiem silnego złuszczania. Efekt ten łagodzić można za pomocą specjalnych kosmetyków zaleconych przez lekarza.

Terapia ta jest bezbolesna i zupełnie bezpieczna, a jej efekty są naprawdę zaskakujące. Skóra rozjaśnia się, jej koloryt się wyrównuje, ponadto staje się ona bardziej gładka i odżywiona. Zachęcamy do wypróbowania tego zabiegu w naszym gabinecie.