Zasięg działania

Protetyka Warszawa Bielany

Wśród usług naszej kliniki znajduje się profesjonalne leczenie protetyczne. Protetyka jest dziedziną stomatologii, której zadaniem jest przywracanie funkcji i wyglądu uzębienia w przypadku utraty lub uszkodzenia zębów. Zastosowanie indywidualnie dobranych protez zębowych ma na celu umożliwić pacjentowi komfortowe gryzienie, żucie, mówienie i inne funkcje zębów. Oprócz tego oczywiście protetyka pozwala osiągnąć satysfakcjonujący efekt wizualny– uśmiech jest estetyczny i wygląda w pełni naturalnie. Z usług w zakresie protetyki w Warszawie na Bielanach można skorzystać w naszej klinice. Na naszej stronie znajdziesz szczegółowe informacje na temat leczenia protetycznego, które oferujemy.

Protetyka Bielany

Choć protetyka stomatologiczna potocznie kojarzy się z całkowitym zastąpieniem naturalnych zębów sztucznymi, to tak naprawdę ta forma leczenia przyjmuje wiele różnych form. Wykorzystuje różne techniki i materiały, aby odbudować uszkodzone zęby lub zastąpić utracone. Dotyczy to zarówno pojedynczych zębów, jak i całych łuków zębowych.

  • W ramach protetyki stałej wykonuje się między innymi korony, mosty i licówki. Korony to protezy, które pokrywają i wzmacniają zniszczone zęby. W przypadku kilku utraconych zębów, często stosuje się mosty, które są podtrzymywane przez sąsiednie zęby lub implanty. Natomiast licówki to nakładki ceramiczne umieszczane na zębach w celu poprawy ich wyglądu, wyregulowania kształtu lub zamaskowania uszkodzeń mechanicznych.
  • Protezy całkowite lub częściowe mają za zadanie zastąpić utracone zęby i przejąć ich funkcje. Można stosować je w przypadku braku uzębienia w całej jamie ustnej lub na jednym z łuków, jak również wtedy, gdy brakuje kilku zębów.
  • Dziedziną protetyki jest również implantologia. Polega ona na wszczepianiu implantów zębowych – specjalnych metalowych śrub – w kość szczęki lub żuchwy. Mają one pełnić tę samą rolę co korzenie zębów: można na nich stabilnie osadzić korony lub mosty.

Nasze usługi w zakresie protetyki na Bielanach obejmują realizację wszystkich tych form leczenia, w zależności od potrzeb pacjenta.

Protetyk Warszawa Bielany

Czym właściwie zajmuje się protetyk? Swoją pracę z pacjentem zaczyna od precyzyjnej diagnostyki i zaplanowania całego procesu leczenia. Lekarz współpracuje z pacjentem, aby ustalić najlepsze rozwiązania dla jego potrzeb. Wykonuje indywidualne protezy zębowe, zajmuje się ich umieszczeniem w jamie ustnej oraz regularną kontrolą ich stanu i funkcjonalności. Dobry protetyk na Bielanach w Warszawie to lekarz na wagę złota. Może nie tylko przywrócić funkcje utraconych zębów, ale także znacznie podnieść ogólny komfort życia i samopoczucie pacjenta.

Protetyk Bielany

Dokładny zakres usług, jakie oferuje na Bielanach protetyk w naszej klinice, można poznać kontaktując się z nami telefonicznie. W pierwszej kolejności konieczna jest wizyta z konsultacją, wywiadem medycznym i dokładnym badaniem diagnostycznym. Na jej podstawie jest ustalany plan leczenia. Protetyk przedstawia różne możliwości rozwiązywania problemów pacjenta i sugeruje te, które przyniosą najwięcej korzyści. Plan leczenia jest realizowany krok po kroku, a pacjent znajduje się pod stałą opieką specjalisty.

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług w zakresie protetyki stomatologicznej, zarezerwuj wizytę w naszej klinice. Zapraszamy do kontaktu:

Warszawa Bielany, ul. Przy Agorze 13

tel: 22 424 99 09 / 22 424 99 10 / 509 831 621

e-mail: kontakt@Jakub Janicki.pl