Artykuły

Próchnica przyczyną trądziku?

Powstawanie trądziku może mieć wiele różnych przyczyn, problemy z zębami także mogą mieć w tym swój udział. Tak więc… Jakie schorzenia zębowe przyczyniają się do powstawania wykwitów na skórze?

Obecnie, na trądzik cierpi ok 15% ludzkości. Jest to trudny do wyleczenia problem dermatologiczny, który może dotknąć zarówno młodzież, jak i dorosłych. Choroba ta może mieć różne odmiany i objawy, gdyż cały mechanizm pojawiania się trądziku może być złożony. Pierwszą i główną przyczyną, jaka zawsze jest brana pod uwagę to nadczynność gruczołów łojowych, bądź rogowacenie ujść mieszków włosowych, na co ma wpływ zwiększona aktywność androgenów. Zwykle do tego procesu dochodzi podczas wykwitania i dotyka to większości pacjentów.

Zęby a powstawanie trądziku

Jednak nie wszystko może sprowadzać się do powyższych przyczyn. Na powstawanie trądziku mogą mieć również wpływ różne choroby zębów. Bardzo często zdarza się tak, że dermatolog odsyła pacjenta do dentysty. Najważniejsze jest wtedy wyleczenie stanów zapalnych, które mogą być przyczyną powstawania trądziku. Problemy zębowe przyczyniające się do trądziku: – próchnica – zęby, które należy wyleczyć kanałowo – zęby martwe, bądź zgorzelinowe – korzenie przykryte przez dziąsło – zatrzymane, bądź częściowo zatrzymane ósemki ulegające psuciu się

Gdzie powstają wykwity?

Zmiany na skórze, których przyczyną są zepsute zęby najczęściej występują w okolicach ust, na żuchwie i brodzie. Warto pamiętać także o tym, że każdy stan zapalny, na dłuższą metę doprowadza do wysiewu bakterii, jakie znajdują punkt zaczepienia w ludzkim organizmie. Zakażenia pochodzące od zęba mogą w późniejszym czasie doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak choroby serca, bądź nerek.