Artykuły

Piękna skóra także jesienią

Jesienny chłód może sprawić, że kondycja Twojej skóry znacznie się pogorszy.

Ani jesień, ani zima nie są porami roku, które szczególnie sprzyjałyby zdrowiu i kondycji skóry. Zimne powietrze, wiatr, częste przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach z suchym powietrzem – wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra staje się przesuszona, słabsza, częściej pęka, jest nieprzyjemna w dotyku. Są jednak sposoby na to, by poprawić jej stan – a oto one:

  • Dobry krem do rąk oraz balsam do ciała – jesienią i zimą powinny na stałe zagościć na Twojej półce. Zwłaszcza gdy nadejdą mrozy, warto wybrać kosmetyki o bardziej tłustej konsystencji. Lepiej będą chronić przed mrozem i pomogą zachować nawilżenie skóry na dłużej. W doborze tych kosmetyków z pewnością pomoże Ci dermatolog lub kosmetyczka.

  • Ciepły ubiór – ciepła kurtka i obowiązkowo rękawiczki! Jesienią skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do niskich temperatur. Zwłaszcza w tym roku może być to problem, gdyż chłód nadszedł wyjątkowo szybko – gdy jeszcze mieliśmy w pamięci bardzo żywe wspomnienie ciepłego lata. To dopiero początek jesieni, a mroźne wiatry już nam dokuczają. Warto ochronić przed nimi skórę za pomocą ciepłych ubrań (które w dodatku pozwolą Ci uniknąć przeziębień).

  • Zabiegi kosmetyczne – jeśli zauważysz, że skóra jest przesuszona i jej kondycja się pogarsza, warto zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej i poddać się zabiegom nawilżającym.
    Dzięki nim skóra, wzmocniona i nawilżona, łatwiej stawi czoła nadchodzącej niepogodzie i chłodom.

Nasi specjaliści medycyny estetycznej z pewnością będą w stanie udzielić dalszych wskazówek i porad dotyczących dbania o skórę w okresie jesienno-zimowym. Zadbaj o siebie właściwie! Zapraszamy do odwiedzin w naszym gabinecie.