Zasięg działania

Ortodontyczne aparaty Warszawa Bielany

Aparaty ortodontyczne mogą odmienić życie. Przekonało się o tym wiele osób, którym wada zgryzu utrudniała nie tylko codzienne funkcjonowanie (jedzenie, mówienie), ale także była źródłem problemów zdrowotnych lub kompleksów na punkcie wyglądu. Aparaty ortodontyczne są urządzeniami stosowanymi do korekcji wad zgryzu i wyrównania zębów, ale efekty ich działania są widoczne w wielu aspektach życia. Warto więc zdecydować się na leczenie ortodontyczne. Osoby, które szukają takich usług na Bielanach w Warszawie szczególnie zachęcamy do kontaktu z naszą pobliską kliniką.

Ortodontyczne aparaty Bielany

Istnieje wiele różnych rodzajów aparatów ortodontycznych. Pracujący u nas specjaliści dobierają metodę leczenia ortodontycznego do potrzeb pacjenta. Najpopularniejsze rodzaje aparatów to:

  • Aparaty stałe – składają się z metalowych zamków przymocowanych do przednich powierzchni zębów oraz połączonych ze sobą za pomocą metalowych drutów. Połączenie to jest stopniowo regulowane przez ortodontę podczas wizyt kontrolnych, co pozwala powoli modyfikować układ poszczególnych zębów oraz kształt łuków zębowych.
  • Aparaty ruchome – czyli aparaty wyjmowane. To łagodna metoda leczenia ortodontycznego, zwykle stosowana u dzieci, u których zęby wciąż rosną. Aparat ruchomy składa się z akrylowej płytki przylegającej do podniebienia lub dna jamy ustnej oraz metalowych klamerek podtrzymujących zęby w odpowiedniej pozycji. Aby podtrzymywać odpowiednie napięcie i stopniowo przesuwać zęby, aparat jest regulowany podczas wizyt w gabinecie ortodonty.
  • Przezroczyste nakładki – są wykonane z przezroczystego tworzywa i precyzyjnie dopasowane do zębów pacjenta na podstawie ich skanów lub odcisków. To sprawia, że są niemal niewidoczne, Leczenie ortodontyczne odbywa się w sposób dyskretny i bezproblemowy w codziennym życiu. Nakładki nie są regulowane – należy je co jakiś czas zmieniać w celu stopniowego przesuwania zębów do odpowiedniej pozycji.

Wszystkie te ortodontyczne aparaty są dostępne na Bielanach w naszej klinice. Jeśli szukasz opcji profesjonalnego leczenia wad zgryzu, u nas znajdziesz niezbędną pomoc. Proces leczenia ortodontycznego może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od indywidualnego przypadku, zastosowanej metody i potrzeb pacjenta. Konieczne są regularne wizyty u ortodonty, podczas których dostosowuje się aparaty i kontroluje postępy leczenia. Jesteś mieszkańcem Bielan lub innej pobliskiej dzielnicy Warszawy? Lokalizacja naszego gabinetu na pewno będzie dla Ciebie komfortowa i pozwoli Ci na bezproblemowe odbywanie wizyt kontrolnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi usługami pacjentów do kontaktu i zarezerwowania terminu wizyty. Leczenie ortodontyczne – aparaty lub inne metody – jest poprzedzone konsultacją i odpowiednimi badaniami, które pozwalają na dobranie najlepszego dla pacjenta rozwiązania.

Warszawa Bielany, ul. Przy Agorze 13

tel: 22 424 99 09 / 22 424 99 10 / 509 831 621

e-mail: kontakt@Jakub Janicki.pl