Wczesne zdiagnozowanie wady zgryzu oraz szybkie rozpoczęcie leczenie jest gwarancją uzyskania pięknych i równych zębów. Nie jest to jednak jedynie kwestia estetyczna, ale ma również ogromny wpływ na zdrowie. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możliwe jest pozbycie się problemów z wymową, a nawet poprawa funkcji połykania, żucia czy oddychania. Właśnie z tego powodu warto przeprowadzić profesjonalną konsultację z ortodontą w najmłodszych latach. Nie znaczy to jednak, że w nastoletnich czy dorosłych latach nie można rozpocząć takiego leczenia.

Ortodoncja dziecięca

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego u dzieci pozwala uniknąć pogłębiania się nieprawidłowości zgryzu. Zazwyczaj stosuje się w tym przypadku aparaty ruchome, które w następnych latach – jeśli istnieje taka konieczność – zostają wymienione na aparaty stałe. Należy tu pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego leczenie ortodontyczne zawsze jest dopasowywane indywidualnie do pacjenta. Również w kwestii wyglądu – kolorowe aparaty są chętnie wybierane przez dzieci. Należy jednak pamiętać, że w przypadku aparatów ruchomych, niezbędna jest samodyscyplina pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń ortodonty, aby leczenie przyniosło zamierzone efekty.

Ortodoncja dla dorosłych

W przypadku leczenia ortodontycznego u nastolatków i dorosłych, sytuacja wygląda podobnie. Choć pierwsze wizyty ortodontyczne zalecane są około piątego roku życia, leczenie jest możliwe w każdym wieku. Odpowiednio dobrany aparat pozwala zawsze uzyskać satysfakcjonujące skutki. W naszym gabinecie stosujemy produkty wysokiej jakości, oparte na technice niskiego tarcia, które pozwalają na skrócenie czasu leczenia i minimalizują dyskomfort związany z leczeniem. CO więcej, nasi klienci samodzielnie mogą wybrać rodzaj zamków (metalowe, porcelanowe, kryształowe), z których zostanie wykonany dla nich aparat.

Warto pamiętać, że aparaty na zęby pozwalają skutecznie zlikwidować wszelkie wady zgryzu. Między innymi korektę asymetrii łuku, wydłużenie lub skrócenie trzonowców czy nawet szybkie poszerzenie szczęki. Nasi ortodonci przed każdym leczeniem przeprowadzają badania, szczegółowy wywiad oraz analizę zgryzu, kontrolując leczenie na każdym etapie. U nas możesz liczyć na uzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu!