Artykuły

Ortodoncja – leczenie aparatem, którego nie widać

Leczenie ortodontyczne może przybrać różne formy, postęp technologiczny pozwala sięgnąć po całkiem nowe możliwości. Warto zatem wybrać takie metody, które są sprawdzone…

Dzisiejsza technologia pozwala sięgnąć po całkiem nowe możliwości. Do jednej z nich, zalicza się leczenie ortodontyczne przy użyciu niewidzialnego aparatu. Cyfrowa ortodoncja pozwala wyleczyć niemal każdą wadę zgryzu. Do tego celu wykorzystuje się specjalne nakładki, których wykonanie jest indywidualne, dla każdego pacjenta. Dzięki tej technologii, leczenie jest krótsze, a ilość wizyt zmniejszona.

Przebieg leczenia nakładkami

Ten rodzaj leczenia wykorzystuje system invisalign. Pierwsza wizyta opiera się na pobraniu wycisku, który jest podstawą do uzyskania cyfrowego planu leczenia. Pacjent już na starcie może spojrzeć na efekt końcowy. Warto poznać także dodatkowe zalety, jakie niesie za sobą leczenie  invisalign. Zaliczają się do nich:
  • specjalny materiał SmartTrack skraca czas leczenia
  • możliwość zdejmowania nakładek, łatwiejsze nitkowanie, lepsza higiena jamy ustnej
  • brak okaleczeń dziąseł
  • brak zmian w wymowie
  • dwuletnie leczenie jest porównywalne z kosztem leczenia tradycyjnym aparatem

Ortodoncja dla Ciebie w Pruszkowie i Wołominie

Perfekcyjną obsługę mogą zapewnić Wam także nasze gabinety w okolicach Warszawy. Jeśli więc jesteś mieszkańcem Pruszkowa, bądź Wołomina, zapraszamy na kontrolne wizyty. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą bogatą ofertą stomatologiczną. Jesteśmy tutaj po to, aby Twój uśmiech był piękny i zdrowy. Gwarantujemy bezbolesne leczenie, przyjemną atmosferę i ogromne zaangażowanie. Nie bój się i pozwól nam zadbać o Twoje zęby!