Artykuły

Nie daj się łuszczycy

Łuszczyca to trudny przeciwnik, ale stosując się do naszych rad życie z nią stanie się łatwiejsze

Łuszczyca jest jedną z popularniejszych chorób dermatologicznych. Mimo, iż jest łuszczyca jest chorobą przewlekłą i nie da się jej wyleczyć, to istnieje kilka sposobów metod leczenia pomagających zminimalizować przykre objawy.

Maści i kremy

Preparaty wspomagające walkę z łuszczycą zawierają substancje takie jak retinoidy, kortykosteroidy, witaminę D czy diatranol. Są one dostępne w postaci wszelkiego rodzaju maści, kremów czy toników.

Leki

O lekach dla chorego na łuszczycę decyduje lekarz. Niestety, część leków może wiązać się z skutkami ubocznymi wpływającymi na wątrobę czy nerki.

Właściwa dieta

Żywność ma istotny wpływ na nasze zdrowie, a tym samym na objawy łuszczycy. Warto więc wprowadzić w dietę produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega-3 i witaminę D np. ryby i owoce morza. Pietruszka, sałata, winogrona czy marchew i czosnek także powinny na stałe zagościć w kuchni osób cierpiących na łuszczycę. Z diety należy absolutnie wykluczyć cytrusy, czerwone mięso, ostre przyprawy, kawę, napoje energetyczne oraz najczęściej przez wszystkich lubiane – słodycze.

Życie z łuszczycą nie jest łatwe, jednak warto zrobić wszystko, aby się jej nie poddać.