Chorób wieku dziecięcego nie da się uniknąć, dlatego warto je dobrze poznać
Gdy zauważasz, że Twoje dziecko zaczyna marudzić, jest osowiałe i senne, do tego traci apetyt, wiedz, że są to symptomy choroby, jednak nie wiadomo do końca jakiej. Sprawdź, jakie dolegliwości najczęściej dotykają dzieci.
Grypa i przeziębienie to najczęściej pojawiające się infekcje u dzieci. Objawami są senność, bóle mięśni, głowy, czasem wymioty i biegunka. Natomiast przeziębienie przebiega w sposób łagodniejszy. Pojawia się katar, zapchany nosek czy drapanie w gardle. Inną chorobą jest angina wywołana przez bakterie ( najczęściej paciorkowce). Towarzyszy temu ból gardła oraz trudności z przełykaniem. Migdałki są powiększone, a gorączka może sięgać nawet 40°C. Zakażenie pneumokokowe to kolejna poważna choroba wywołana przez pneumokoki. Mogą być przyczyną zapalenia zatok, zapalenia płuc czy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, a także sepsy. Chorobą wieku dziecięcego jest także odra. W początkowym jej stadium występuje gorączka, zapalenie gardła, spojówek, kaszel i katar. Następnie błona śluzowa policzków pokrywa się białymi plamkami z zaczerwienionymi obwódkami. Po 14 dniach dochodzi do zakażenia, i występuje wysypka na całym ciele.
Chociaż chcemy uchronić nasze dziecko, to nie da się uniknąć wszystkich z tych chorób. Ważne jednak, aby skupić się na łagodzeniu objawów i skutecznie wyleczyć nasze pociechy.