Artykuły

Nadmierne wypadanie włosów

Wypadanie włosów dotyczy każdego człowieka – samo zjawisko nie jest powodem do niepokoju. Jednakże gdy za bardzo się nasila, może być oznaką chorób lub innych dolegliwości. Warto w takim momencie zainteresować się tą kwestią – z pomocą lekarza znaleźć przyczynę nadmiernego wypadania włosów i podjąć terapię leczniczą, która pozwoli wyeliminować ten problem. Jest to bowiem nie tylko kłopot związany ze zdrowiem, ale także i z wyglądem. Często jest źródłem kompleksów, obniżonego samopoczucia, zaniżonej samooceny i problemów w kontaktach z innymi.

Jakie mogą być przyczyny nadmiernego wypadania włosów? Mogą to być różnorodne choroby skóry głowy, a także niedobory mikroelementów i witamin. Niekiedy przyczyną jest rozregulowana gospodarka hormonalna albo stres i przemęczenie. Zdarza się też, że szybko wypadające włosy mają podłoże genetyczne.

Czy można z tym walczyć?
Na szczęście opracowano skuteczne metody walki z tą dolegliwością. Najlepsze efekty daje połączenie leczenia farmakologicznego z terapią zewnętrzną, a zatem z odpowiednio dobranymi kosmetykami i preparatami oraz zabiegami medycznymi.