Artykuły

Na co najczęściej chorujemy jesienią?

Wtedy zazwyczaj spada nasza odporność, co zazwyczaj kończy się grypą lub przeziębieniem. Jesienią czujemy się ociężali i osłabieni, a towarzyszą temu zazwyczaj bóle głowy. Dowiedz się, na co powinieneś przygotować się podczas tych złocistych miesięcy.

Przeziębienie- nie daj mu wygrać!

Najczęściej jesienią występuje właśnie przeziębienie, które tworzy jedność z katarem, bólami gardła i ogromnym osłabieniem organizmu. Zdarza się też, że co niektórych potrafi nawet łamać w kościach, co jest spowodowane niczym innym, jak bakteriami. Takiemu stanowi może także towarzyszyć nieco podwyższona temperatura ciała i kichanie. Warto jest wtedy uzbroić się w sporą dawkę witaminy C, która powinna w szybkim czasie postawić chorego na nogi.

Grypa- nie pozwól jej Tobą zawładnąć!

Jeżeli temperatura Twojego ciała sięga blisko 40 stopni, bolą cię mięśnie i zmagasz się z kaszlem, bólem gardła i głowy, to wiedz, że dopadła Cię grypa. Ten wirus zaczyna swoją szarżę od górnych dróg oddechowych i powstaje kaszel. W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się do lekarza, gdyż domowe sposoby mogą nie wystarczyć, a niedoleczony wirus grypy może doprowadzić do powikłań zdrowotnych.

Angina – nie poddaj się jej!

Jest to jedno z powikłań, które może wystąpić, jeśli nie doleczymy grypy. Jest określana, jako wirus  bakteryjny, który powoduje zapalenie gardła i migdałków. Kiedy organizm jest słaby, angina może rozprzestrzenić się bardzo szybko. Towarzyszą jej bóle gardła i problemy z przełykaniem posiłków, jak i płynów. Mogą wystąpić również powiększone węzły chłonne. Jeżeli choroba ta nie zostanie wyleczona, może dojść nie tylko do zapalenia ucha środkowego, ale i do problemów z płucami, oraz oponami mózgowo-rdzeniowymi.