Artykuły

Mróz – wróg pięknej skóry

Pojawiły się pierwsze mrozy. Są niebezpieczne dla skóry, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać.

Mroźne temperatury, które pojawiły się w tym roku nieco przedwcześnie, mogą niekorzystnie wpływać na kondycję naszej skóry – zwłaszcza tam, gdzie jest odsłonięta i narażona na bezpośrednie działanie mrozu, czyli na twarzy oraz dłoniach. Jeśli podejmiemy odpowiednie czynności pielęgnacyjne, możemy ochronić skórę przed niekorzystnym działaniem niskich temperatur i mroźnych wiatrów.

Dobry krem to podstawa

Zimą warto używać kremów nieco tłustszych niż zwykle, ponieważ lepiej chronią skórę twarzy przed mrozem. Warto pamiętać też o regularnych peelingach, dzięki którym pobudzimy skórę do pracy i regeneracji. Na zimę warto też zakupić dobry krem do rąk. Nawet jeśli staramy się chronić dłonie za pomocą rękawiczek, zimowa pora to okres, kiedy często stają się przesuszone. Dobry
krem pomoże osiągnąć i utrzymać właściwe nawilżenie.

Zadbaj o usta!

Pomadka nawilżająca to niezbędny kosmetyk, w który zimą powinien zaopatrzyć się każdy. Dobrze sprawdzi się także wazelina do ust lub jakikolwiek inny kosmetyk ochronny (najlepiej z filtrem UV). Spierzchnięte i popękane usta nie tylko powodują dyskomfort, ale mogą skutkować bólem, a nawet krwawieniem. Odpowiednio dobrana pomadka pozwoli tego uniknąć.

Zabiegi nawilżające – zimą szczególnie wskazane!

Warto także poddawać się zabiegom nawilżającym w gabinetach kosmetycznych lub pod okiem lekarza medycyny estetycznej. Regularne intensywne nawilżanie i odżywianie skóry pozwoli zachować jej piękny i zdrowy wygląd pomimo srogich mrozów.