Artykuły

Mięta… Czy może zdziałać cuda?

Piękne i ciepłe dni… Wiążą się oczywiście z sezonem grillowym, co więc do tego wszystkiego ma tytułowa mięta? Otóż… Tam gdzie smażone/pieczone jedzenie, tam mają także miejsce wszelkiego rodzaju niestrawności i wzdęcia, z którymi przecież…

Piękne i ciepłe dni… Wiążą się oczywiście z sezonem grillowym, co więc do tego wszystkiego ma tytułowa mięta? Otóż… Tam gdzie smażone/pieczone jedzenie, tam mają także miejsce wszelkiego rodzaju niestrawności i wzdęcia, z którymi przecież musimy sobie jakoś poradzić. Można iść do lekarza, ale co zrobić w sytuacji, w której… Nie będziesz w stanie czekać nawet chwili na wizytę w przychodni, bądź nie będziesz mógł dostać się tam o własnych siłach? Na to wszystko nie ma nic lepszego, niż domowe sposoby, czy też dobrze nam znane zioła. Jednym z nich jest właśnie mięta, którą w takich przypadkach należy solidnie docenić.

Właściwości lecznice mięty

Co takiego ma w sobie mięta? Jakie właściwości kryją te piękne, zielone liście i cudny, świeży zapach? Oto one: – działa rozkurczowo i przeciw wzdęciom, jest idealna na problemy z układem pokarmowym; – pomaga leczyć drogi oddechowe, a to wszystko za sprawą składników działających wykrztuśnie – łagodzi bóle menstruacyjne; – działa relaksująco, tak więc dobrze spożywać napar z mięty przy różnych, stresowych sytuacjach; – ma działanie przeciwbólowe i wykorzystuje się ją do leczenia ran, w efekcie czego, przynosi ulgę – można wykorzystać ją do leczenia oparzeń – odświeża oddech – napar z mięty ułatwia zasypianie Warto jest „zaprzyjaźnić się” z tą cudowną rośliną, gdyż może okazać się bardzo pomocna przy próbie załagodzenia problemu w trybie natychmiastowym. Nie ma też ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o spożywanie naparu z mięty. Mogą go pić zarówno dzieci, jak i dorośli.