Artykuły

Mezoterapia lipolityczna

Mezoterapia lipolityczna to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który skutecznie pozwala  na zmniejszenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu ciała. Ten zabieg wyszczuplający, w połączeniu z funkcją regeneracji i poprawy elastyczności skóry, znacznie poprawia jej  wygląd i ogólną kondycję, dzięki czemu cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony pacjentek w różnym wieku. Na czym polega ta procedura?

W wybrane okolice wstrzykuje się koktajl, który zawiera składniki aktywne takie jak aminokwasy, witaminy, minerały. Zabieg jest bezbolesny, ale bezpośrednio po jego wykonaniu na skórze może pojawić się krótkotrwały obrzęk. Po jego zniknięciu widać już pierwsze efekty, a po powtórzeniu zabiegu po 7-10 dniach rezultat wzmacnia się i staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujący.

Mezoterapia lipolityczna to alternatywa dla innego zabiegu – lipolizy iniekcyjnej. Przynosi jednak zadowalające efekty w dużo krótszym czasie, co przekonuje wiele osób, by wypróbować właśnie tę metodę wyszczuplania i modelowania sylwetki.