Artykuły

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyny, której zadaniem jest pielęgnacja skóry i zapobieganie jej przedwczesnemu starzeniu się. Zabiegi w ramach medycyny estetycznej są elementami długofalowej terapii, której celem jest dobranie odpowiednich dla każdego pacjenta rozwiązań, które przyniosą najlepsze efekty.

W przypadku młodszych pacjentek ważna jest prewencja, czyli zapobieganie wszelkim problemom estetycznym skóry. Osobom dojrzałym poleca się zaś specjalistyczne zabiegi estetyczne, które pozwolą na odmłodzenie wyglądu skóry oraz poprawę jej ogólnej kondycji.

Podstawą jest konsultacja lekarska, podczas której przedstawiany jest cel i rodzaj proponowanych zabiegów estetycznych. Plan leczenia dostosowany jest do indywidualnych zapotrzebowań każdej pacjentki, ponieważ to jej samopoczucie i zadowolenie z efektów są najważniejsze.

Nowoczesna medycyna estetyczna stwarza mnóstwo możliwości, dzięki czemu rezultaty są nie tylko niezwykle zadowalające, ale i sam przebieg terapii jest bezpieczny i maksymalnie komfortowy.