Artykuły

Magnez. Ale jaki?

Ostatnimi czasy magnez stał się bardzo popularny.

Słychać o nim wszędzie – magnez na stres, magnez skurcze, magnez na nadciśnienie. Ile w tym prawdy? Przede wszystkim należy podkreślić, że magnez rzeczywiście jest jednym z najważniejszych pierwiastków.

Magnez jako lek

W aptekach dostępne są dwie kategorie preparatów magnezu – suplementy diety lub produkty lecznicze. Magnez jako lek jest przeznaczony dla osób cierpiących na dolegliwości związane z niedoborem tego pierwiastka. Został on dokładnie przebadany pod kątem skuteczności w leczeniu dolegliwości.

A suplementy?

Zgodnie z polskim ustawodawstwem są produktami spożywczymi. Ich zadaniem jest uzupełnienie prawidłowej diety o określone niezbędne składniki. Powinny je stosować osoby, w których diecie brakuje magnezu.

Magnez z dodatkami

Bardzo rzadko magnez jest jedynym składnikiem preparatu mogącego uzupełniać niedobory. Zazwyczaj jest łączony z dodatkowymi minerałami, witaminami czy nawet składnikami ziołowymi. Magnez najczęściej jest łączony z witaminą B6. Dzieje się tak, gdyż wówczas podnosi się skuteczność działania magnezu nawet o 40%. Zatem, kupując magnez sięgajmy po taki, który będzie dostosowany do naszych oczekiwań, czy to związanych z nadciśnieniem, skurczami czy koncentracją. Odpowiednie dodatki do magnezu zwiększą jego działanie, a nasz organizm z pewnością zyska na formie.