Artykuły

Ładne zęby = atrakcyjność

Przy pierwszym spotkaniu zwracamy dużą uwagę na wygląd, a zwłaszcza na uśmiech.

Gdy po raz pierwszy poznajemy kogoś nowego, w dużym stopniu oceniamy go na podstawie jego wyglądu – twarzy, włosów, sylwetki oraz stroju. Trwałą opinię na temat danej osoby wyrabiamy sobie oczywiście przy bliższym poznaniu, jednak wygląd ma duży wpływ na nasze pierwsze wrażenie, a ono może zadecydować, czy daną osobę będziemy chcieli poznawać, czy nie.

Dlatego jeśli chcemy być atrakcyjni dla innych, powinniśmy dbać o swój wygląd. Okazuje się, że jego najważniejszym elementem są… zęby! Zgodnie ze statystykami, w 65% przypadków brzydkie zęby są odstraszaczem, na podstawie którego zniechęcamy się do nowo poznanej osoby. Dlaczego ich wygląd jest tak ważny? Prawdopodobnie dlatego, że zaniedbane zęby mogą świadczyć o tym, że ta osoba w ogóle nie dba o siebie, o swoje zdrowie lub o higienę.

Co jeszcze odstrasza?

Co ciekawe, równie odstraszające co brzydkie zęby jest nadmierne używanie telefonu komórkowego (co świadczy o braku uwagi poświęcanej otoczeniu). W 53% przypadków odstraszające jest aroganckie zachowanie, a w 52% – ogólny brak higieny.

Z tych danych płyną następujące wnioski: jeśli chcesz podobać się innym, zadbaj o swój wygląd, zwróć szczególną uwagę na zdrowie i wygląd swoich zębów, pamiętaj o zasadach higieny, zachowuj się uprzejmie i… schowaj telefon głęboko do torby!

Dbanie o siebie zwiększa atrakcyjność

Dbanie o swój wygląd wpływa nie tylko na opinię innych na Twój temat, ale także na Twoje własne samopoczucie. Jeśli czujesz się lepiej ze sobą, masz więcej pewności siebie i automatycznie stajesz się bardziej atrakcyjny dla płci przeciwnej. Zdrowie i uroda zwykle idą w parze – zadbaj więc o to pierwsze, a to drugie będzie naturalnym efektem. Jeśli natomiast chcesz dodatkowo zadbać o siebie z pomocą zabiegów kosmetycznych, zgłoś się do nas – zapraszamy!