Artykuły

Kwas hialuronowy i jego zalety

Dlaczego zabiegi z kwasem hialuronowym dają tak dobre efekty?

Kwas hialuronowy kojarzy nam się głównie z różnorodnymi zabiegami w ramach medycyny estetycznej. Warto jednak dowiedzieć się więcej o tej substancji, która występuje naturalnie w naszym organizmie, a co więcej – pełni w nim bardzo ważną rolę.

Kwas hialuronowy – niezbędny dla naszego ciała

Substancja ta w ludzkim organizmie występuje jako hialuronian sodu. Najwięcej znajdziemy go w skórze czy mazi stawowej, stanowi też ważny składnik tkanki łącznej oraz obecnych w ciele płynów ustrojowych. Pełni bardzo ważną rolę, gdyż jego główne zadanie to wiązanie cząsteczek wody. Decydując o ilości wody w tkankach, wpływa między innymi na takie kwestie jak poziom nawilżenia skóry. Ponadto wypełnia przestrzenie między komórkami, wpływając na jędrność tkanek. Można go zatem nazwać swoistym „cementem” dla komórek.

Gdy ilość kwasu hialuronowego w organizmie się zmniejsza – a dzieje się tak naturalnie z upływem lat – skóra traci jędrność, jest słabiej nawilżona i okazuje oznaki starzenia. Dlatego też wskazane jest uzupełnianie niedoborów tej substancji w postaci suplementów diety lub podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Eliksir młodości, czyli wykorzystanie kwasu hialuronowego w zabiegach odmładzających

Podczas zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej kwas hialuronowy dostarczany jest do organizmu z zewnątrz w postaci zastrzyków. Podawany jest w wybrane miejsca, zwykle w te okolice, gdzie oznaki starzenia się skóry są najbardziej widoczne. Uzupełnienie jego ilości w tkance sprawia, że skóra ujędrnia się, a zmarszczki na jej powierzchni się wypłycają. Ponadto wygląda znacznie młodziej, gdyż jest odpowiednio nawilżona i odżywiona – kwas hialuronowy jest bowiem doskonałym nośnikiem substancji odżywczych, których potrzebują komórki skóry, by właściwie funkcjonować.

Zabieg jest bezpieczny, gdyż kwas hialuronowy jest dla organizmu substancją zupełnie naturalną i bez problemu przyswajalną. Efekty wygładzenia i odmłodzenia skóry utrzymują się od 6 do nawet 12 miesięcy.