Artykuły

Krótkoterminowe leczenie ortodontyczne!

Nowe technologie leczenia ortodontycznego dadzą Ci dziś szansę na piękny uśmiech. Co wywołało ten przełom w stomatologii?

Dawniej, jeśli chcieliśmy skorzystać z leczenia ortodontycznego, musieliśmy liczyć się z tym, że taki zabieg będzie trwał nawet kilka lat. Technika prostująca zęby… była wtedy czymś monotonnym i żmudnym zarówno dla pacjenta, jak i stomatologa. W późniejszym czasie, aparaty zębowe, były zakładane na rok. Dzisiaj jednak… technologia stomatologiczna ruszyła bardzo do przodu i noszenie aparatu można zamknąć w 6 miesiącach. Dzięki temu możemy uzyskać piękny i zdrowy uśmiech w bardzo krótkim czasie

Szybie leczenie – czemu je zawdzięczamy?

Na krótkoterminowe zabiegi ma wpływ Pezocison. Jest to innowacyjny zabieg, który dotyczy dekortykacji przyzębia. Można spotkać się z nim już w wielu, polskich gabinetach. Ów zabieg jest wykonywany od razu po tym, jak pacjentowi zostanie założony stały aparat. Wszystko dzieje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia, za którego sprawą nacinana jest kość korowa wyrostka zębodołowego. Wtedy to kość gąbczasta ma szybszą przemianę, bo nakłaniamy w ten sposób organizm do leczenia jej powierzchni. Dzięki temu dochodzi do szybkiego przesuwania się zębów i całe leczenie ortodontyczne jest skrócone do czasu minimalnego. Po całym zabiegu zęby mogą być przesuwane podczas noszenia aparatu stałego, jak i lingwalnego. Aby jednak wszystko miało właściwy przebieg, należy pamiętać o co dwutygodniowych wizytach kontrolnych. Całe leczenie można zamknąć nawet w czterech miesiącach, ale najczęściej do zakończenia dochodzi po 6. Jeśli więc chcesz mieć piękny uśmiech, bez żadnych wad… zrób z tym porządek jak najszybciej!