Artykuły

Kremy na zimowe mrozy

Jakich kremów używać zimą, by właściwie chronić swoją skórę?

Mróz i zimny wiatr bardzo niekorzystnie wpływają na właściwie jedyną nieosłoniętą podczas przebywania na zewnątrz cześć naszego ciała – czyli twarz. Wysuszają skórę, pozbawiają ją wartości
odżywczych, sprawiają, że staje się popękana lub zaczerwieniona. Dlatego niezwykle istotne jest dobranie właściwego kremu do twarzy, który ochroni i odżywi skórę.

Jakich kremów używać zimą?

Oczywiście najbardziej wskazane są kremy półtłuste lub tłuste – tworzą one barierę ochronną, natłuszczają i nawadniają skórę, a przy tym chronią przed promieniowaniem UV. Jednakże w przypadku osób o tłustej cerze nie będą się sprawdzały – mogą utrudniać skórze oddychanie i powodować jej nadmierne przetłuszczanie się. Te osoby powinny zaopatrzyć się dwa rodzaje kremów. Krem tłusty nakładać na policzki i w okolicach szyi, natomiast w tak zwanej strefie T, czyli na najszybciej przetłuszczającym się czole, nosie i brodzie – nakładać krem przystosowany do cery tłustej.

Jak jeszcze można dbać o skórę twarzy zimą?

Właściwy krem do jedna z podstaw pielęgnacji skóry. Należy też zainwestować w toniki i inne środki oczyszczające i pamiętać o właściwym oczyszczaniu skóry przed snem. Przydadzą się także peelingi, które pomogą pozbywać się martwego naskórka. Powinny być jednak bardzo delikatne, by dodatkowo nie podrażniać skóry. Ponadto zimą można używać regenerujących maseczek, które pomogą skórze zachować zdrowy i piękny wygląd pomimo niekorzystnych warunków. Warto też zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej i poddać się zabiegom nawilżającym i  odżywiającym, których pozytywne efekty skóra będzie odczuwać przez kolejne tygodnie.