Artykuły

Jesienią wypadają włosy?

Zmiany pogodowe wpływają na nasze samopoczucie wewnętrzne, ale również oddziaływują na włosy.

Wypadanie włosów właściwie może towarzyszyć nam przez cały rok. Zazwyczaj nie jest to powód do zmartwień. Jednakże kiedy ilość wypadających włosów z dani na dzień znacznie wzrasta niekiedy może świadczyć o nieprawidłowej diecie lub też innych schorzeniach.

Wypadanie włosów, a choroby

Przyczynami wypadania włosów mogą by : nadmierne farbowanie włosów, zatrucie toksynami takimi jak rtęć, czy arsen. Ponadto wypadające włosy to także syndrom problemów z tarczycą. Zarówno w nadczynności jak i jej niedoczynności. Warto zrobić szczegółowe badania szczególnie hormonu T3 oraz T4. Stres jest także sprzymierzeńcem wypadania włosów. Mając na względzie szczególnie ten związany z tragicznymi przejściami. Leczenie farmakologiczne również może spowodować wypadanie włosów.

Wypadanie włosów, a pogoda

Zmiany pogodowe wpływają na nasze samopoczucie wewnętrzne, ale także bezpośrednio oddziaływują na nasze włosy. Latem promienie UV może je nieumiarkowanie wysuszyć, natomiast jesienią i zimą spadek temperatury, wahania wilgotności powietrza mogą je również zniszczyć.

Jeśli i Ty zauważyłeś/łaś u siebie niepokojące objawy. Nie zwlekaj. Już dziś umów się na konsultacje w Pikdent.