Artykuły

Jak zwalczyć nieświeży oddech?

Nieświeży oddech bywa bardzo problemowy, dlatego warto poznać kilka sposobów, które pomogą Ci go zwalczyć. Poznaj je!

Problemem, jakim jest nieświeży oddech, dotyka dzisiaj wielu Polaków. Jest to bowiem dolegliwość, która może tworzyć problem zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Często bywa to po prostu bardzo krępujące. Dolegliwość ta może mieć wiele różnych przyczyn, o których warto wiedzieć. Istnieje też kilka prostych sposobów, które podpowiedzą, jak pokonać ten problem.

Sprawdź naszą ofertę:

1. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej – zmień to!

Nieświeży oddech może być spowodowany nadmiarem bakterii, które znalazły swoje miejsce w jamie ustnej, żywiącymi się resztkami pokarmu i martwymi komórkami błon śluzowych. W takiej sytuacji warto jest dokładnie myć zęby po każdym posiłku.

2. Właściwa dieta kluczem do sukcesu

Kolejną przyczyną nieświeżego oddechu może okazać się po prostu niewłaściwa dieta. W dużej mierze jest to spowodowane nadmiarem olejków eterycznych w postaci allicyny, która występuje przede wszystkim w czosnku i cebuli.

3. Spożywaj zioła!

Warto jest wzbogacić swoją dietę w rośliny, gdyż można w ten sposób wyleczyć wiele schorzeń. Jeśli więc borykacie się z nieświeżym oddechem, wystarczy pić napar z szałwii lub rumianku, gdyż działają one bakteriobójczo i odbudowują organizm. Odświeżająco działają także; pietruszka, cynamon i nasiona ryżu.

4. Guma do żucia i cukierki – tylko w nagłych przypadkach

Jeżeli macie potrzebę na szybkie zamaskowanie nieświeżego oddechu można sięgnąć po gumę do żucia, bądź cukierki, należy jednak spożywać te, które nie zawierają cukru i są wzbogacone w naturalny wyciąg z eukaliptusa, organicznego cynku, koperku, mięty, czy bazylii.

5. Nic nie pomaga? Odwiedź dentystę!

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie przyniósł efektów, powinieneś udać się do dentysty i odwiedzać go regularnie, gdyż nieświeży oddech może być związany z ubytkami stomatologicznymi.