Artykuły

Jak pokonać ból zęba?

Jeżeli chodzi o ból zęba jest to chyba jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, które mogą nas spotkać. Nie pozwala nam to bowiem nawet spać, na niczym się skupić i normalnie funkcjonować. Oczywiste jest, że najlepiej wybrać się z tym problemem do

Zęby to twarde twory, które znajdują się w naszej jamie ustnej i służą do tego, by rozdrabniać pożywienie. Jeżeli jednak nie zadbamy o nie odpowiednio, może nas spotkać coś, co nie da nam żyć. Chodzi tutaj oczywiście o ból zęba, który może być wywołany przez różne czynniki. Jak sobie z tym poradzić? Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, powinno być umówienie się na wizytę z dentystą, ale co dalej…?

Skąd się bierze ból zęba?

Jeżeli przeszkadza nam ogromny ból zęba musimy wziąć pod uwagę to, że najprawdopodobniej doszło do jakiegoś uszkodzenia. Przyczyną może być np. próchnica, bądź pęknięcie szkliwa. Pierwszymi, często bardzo nieprzyjemnymi reakcjami uszkodzonego zęba jest jego nadwrażliwość. Odczuwamy wtedy ból podczas jakiejkolwiek zmiany temperatury posiłku, czy kontaktu ze słodkim, bądź kwaśnym posiłkiem. Kolejną, bardzo bolesną dolegliwością może okazać się ropień, który powstaje w wyniku zapalenia miazgi, bądź próchnica. Bardzo bolesne i nie do zniesienia może okazać się także zapalenie okostnej. Wszystko to sprowadza się do jednego, negatywnego odczucia, jakim jest ból, jednak mimo wszystko czasami jesteśmy zdani tylko na siebie i musimy sami sobie z nim poradzić.

Domowe sposoby na uśmierzenie bólu zęba

– napar z szałwii – goździki – wacik nasączony olejkiem goździkowym, kroplami walerianowymi, olejkiem kamforowym, bądź z jodły – kolisty masaż punktu na dłoni – jedzenie posiłku drugą stroną jamy ustnej Sposoby te są chwilowe i nie można zastąpić używać ich bez końca, więc mimo wszystko należy jak najszybciej udać się na wizytę w celu poznania szczegółowo naszych dolegliwości.