Artykuły

Grzybica skóry – jak sobie z nią radzić?

Obecnie mamy do czynienia z wieloma różnymi chorobami, gdyż człowiek jest istotą, do której wszystko się „przyczepia”. Dzisiaj chcemy skupić się na problemie, który stanowi grzybica skóry. Ów choroba jest tak powszechna, że naprawdę bardzo łatwo…

Obecnie mamy do czynienia z wieloma różnymi chorobami, gdyż człowiek jest istotą, do której wszystko się „przyczepia”. Dzisiaj chcemy skupić się na problemie, który stanowi grzybica skóry. Ów choroba jest tak powszechna, że naprawdę bardzo łatwo można się nią zarazić. Grzybica skóry zalicza się do chorób przewlekłych i bardzo często lubi powracać. Często też jej objawy są podobne do innych dolegliwości i następuje pomyłka. Grzybicą można się zarazić poprzez kontakt z zainfekowanym zwierzęciem, albo rzeczą osobistą, na której to znajdował się grzyb. Osoby z obniżoną odpornością, zaburzeniami hormonalnymi, cukrzycy, bądź miłośnicy publicznych miejsc takich jak baseny i sauny także są narażone na grzybicę skóry.

Grzybica skóry – objawy

– Grzybica objawia się okrągłym rumieniem, na którym zachodzą zmiany. Jego środek wygląda zdrowo, zaś brzegi są silnie zaczerwienione, na których to widać złuszczenia i grudki. Rumień rozszerza się po obwodzie. – Odczuwalne jest silne swędzenie – Im dłużej nie zwalczamy grzyba, tym więcej zaczerwienionych ognisk będzie pojawiało się na skórze. – Grzybicę skóry spotkać można najczęściej na twarzy, szyi, karku, przedramionach i rękach.

Grzybica skóry – leczenie

Ten typ schorzenia leczy się miejscowymi preparatami przeciwgrzybicznymi. Można także użyć maści, które powinno nanosić się na skórę od 2 do 3 razy dziennie. Czas leczenia tej choroby zwykle mieści się w przedziale od 10 do 14 dni. Jeżeli żaden z preparatów nie pomógł, należy skonsultować to z lekarzem, który najpewniej poda leki doustne.