Głębokie zmiany próchnicze lub martwica miazgi wymaga specjalnego leczenia – endodontycznego, czyli tak zwanego leczenia kanałowego. Często pozwala one uchronić ząb przed usunięciem, nawet gdy jest on w krytycznym stanie.

Leczenie kanałowe polega na mechanicznym opracowaniu kanałów, podczas którego usuwa się z nich zapalną czy martwą miazgę oraz bakterie, by następnie odkazić je oraz szczelnie wypełnić. To leczenie kończy się trwałą odbudową korony zęba. Warto tu wspomnieć, że dzięki nowoczesnej technologii (m.in. bardzo cienkim narzędziom piłująco-penetrującym, elektronicznym endometrom oraz diagnostyce rentgenowskiej), stomatolodzy są w stanie odpowiednio ocenić jak skomplikowany jest system korzeniowy zębów i odpowiednio zaplanować cały proces leczenia kanałowego.

W naszym gabinecie leczenie kanałowe jest zupełnie bezbolesną metodą leczenia zębów. W jego ramach przeprowadzamy zabiegi takie jak:
– dewitalizacja kanałów (zatrucie miazgi zęba);
– opracowanie kanałów (poszerzenie i ukształtowanie kanału);
– wypełnienie kanałów.

Nie należy zwlekać z leczeniem zniszczonych zębów. Leczenie kanałowe pozwala uniknąć ekstrakcji, a także uchronić się przed powstaniem zgorzeli, zapalenia ozębnej czy okostnej. Jeśli chcesz podjąć się leczeniu kanałowemu w komfortowych warunkach – zapraszamy do wizyty w naszym gabinecie!