Artykuły

Dzień Kobiet dla zdrowia

Uczcij Dzień Kobiet, dbając o swoje zdrowie.

Dzień Kobiet świętowany jest na różne sposoby. Prezenty w postaci kwiatów i czekoladek, wieczorne wyjścia na uroczyste kolacje, do teatru lub kina… W tym dniu kobiety powinny w szczególny sposób być docenione i docenić same siebie. Dobrym pomysłem jest więc podarowanie samej sobie w prezencie odrobiny zdrowia. Przecież to ono jest podstawą szczęścia i dobrego samopoczucia!

Jak można uczcić Dzień Kobiet w kontekście zdrowia?

  • Zdrowy dzień na świeżym powietrzu – swoje święto warto spędzić w aktywny sposób. Można wybrać się na spacer, na basen lub rower, do sauny, na aerobik lub po prostu pobiegać. Trochę ruchu poprawi samopoczucie, zwiększy produkcję endorfin (hormonów szczęścia) oraz doda energii na resztę dnia.

  • Dawka zdrowia w posiłkach – w tym dniu warto szczególnie zadbać o menu. Zdrowe, sycące i dodające energii śniadanie bogate w białko i błonnik, z dodatkiem świeżych owoców i warzyw to świetny początek dnia, które doda sił na wiele godzin. Później oczywiście warto zadbać też o pożywny obiad oraz lekką, smaczną kolację. W tym wyjątkowym dniu jednak są dozwolone małe dietetyczne grzechy – nie trzeba sobie odmawiać otrzymanej w prezencie czekoladki!

  • Wizyta u lekarza – choć gabinet lekarski nie jest może wymarzonym miejscem na spędzenie Dnia Kobiet, to jednak święto to nierozerwalnie wiąże się także ze świadomością kobiet na temat zagrożeń zdrowotnych. Być może dla niektórych przedstawicielek pięknej płci może się to stać motywacją do wykonania badań kontrolnych, które były od dawna odwlekane – do czego serdecznie zachęcamy i zapraszamy do naszej przychodni.

Oferta usług stomatologicznych:

RTG

Profilaktyka stomatologiczna

Stomatologia estetyczna

Endodoncja (leczenie kanałowe)