Artykuły

Działanie nici liftingujących

Nici liftingujace to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzania skóry.

Nici liftingujace to jedna  z najnowocześniejszych metod odmładzania skóry. Gruzińska firma Aptos, która zajmuje się tworzeniem materiałów wykorzystywanych w nowoczesnej medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej opracowała przełomowy implant, który zyskał popularność jako skuteczna metoda liftingu.

Nici liftingujące umieszczane są w tkance skórnej w celu jej ujędrnienia i delikatnego korygowania kształtu twarzy. Materiały te są w stu procentach biodegradowalne i w ciągu 1,5 roku od zabiegu całkowicie się wchłaniają, przez cały ten czas stymulując komórki skóry do produkcji kolagenu – substancji w dużym stopniu wpływającym na jędrność, elastyczność i ogólną kondycję skóry. Nici
wprowadzane są pod skórę i rozprowadzane przy pomocy specjalnych igieł. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się obrzęk i niekiedy niewielkie siniaki, znikają one jednak po kilku dniach.

Metoda nici liftingujących polecana jest osobom, które zauważają u siebie pierwsze oznaki wiotczenia tkanek skóry w okolicach brwi, ust lub na policzkach. Efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 1-1,5 roku. Jest to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod odmładzania obecnych na rynku.