Artykuły

Dobra dieta lepsza niż lekarz

Odpowiednia dieta to podstawa zachowania zdrowia!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielu dolegliwości zdrowotnych udałoby się im uniknąć, gdyby zastosowali odpowiednią dietę. Dlaczego właściwe odżywianie się jest tak ważne dla naszego zdrowia?

Daj organizmowi siłę do działania

Dzięki diecie dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych. Każdy z nich odpowiedzialny jest za inną funkcję, którą pełni nasze ciało. Węglowodany dodają nam energii, białka są podstawowym budulcem tkanek, tłuszcze regulują gospodarkę hormonalną i procesy trawienne itd. W żywności znajdują się też minerały, witaminy, błonnik i wiele innych substancji, bez których żaden organ naszego ciała nie mógłby właściwie funkcjonować. Choroby zaczynają się w momencie, gdy funkcjonowanie to jest zaburzone. A jedną z przyczyn takich zaburzeń może być właśnie nieodpowiednia dieta.

To, co jemy, w dużym stopniu wpływa też na kondycję naszej skóry, paznokci, włosów. Potwierdzi to każdy dermatolog czy lekarz medycyny estetycznej.

Nie zatruwaj samego siebie

Regularne spożywanie sztucznych substancji – barwników, konserwantów, słodzików – bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Są one dla nas szkodliwe, a nasz organizm musi z nimi walczyć. Obciążony jest zatem żołądek, wątroba, nerki, a także inne organy. Warto pamiętać, że cokolwiek zjemy, tym właśnie odżywi się nasz organizm. Jeśli będziemy traktować nasz żołądek jak śmietnik, prędzej czy później odbije się to na naszym zdrowiu.

Nieodpowiednia dieta szybko da o sobie znać także w przypadku zębów. Każdy stomatolog potwierdzi, że to, co jemy, ma duży wpływ na kondycję naszej jamy ustnej. Zbyt dużo cukrów sprzyja rozwojowi próchnicy, natomiast sztuczne barwniki niekorzystnie wpływają na estetykę zębów.

Bądź lekarzem dla swojego ciała

Jeśli czujesz, że nie dostarczasz swojemu ciału tego, co jest mu niezbędne lub że niepotrzebnie zaśmiecasz go sztucznymi substancjami czy wysoko przetworzonymi produktami słabej jakości, zmień to. Jest to pierwszy krok do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia. Bądź swoim lekarzem pierwszego kontaktu – wsłuchuj się w potrzeby swojego ciała, dbaj o nie każdego dnia i oferuj mu tylko to co najlepsze!