Artykuły

Depilacja bez tajemnic

Kobiety coraz częściej decydując się na depilacje laserowe

Kobiety coraz częściej decydując się jeden z zabiegów medycyny estetycznej jakim jest depilacja laserowa. Polega on na wykorzystywaniu wiązki światła, która precyzyjnie uszkadza mieszki włosowe, dzięki czemu po kilkakrotnym powtórzeniu tego procesu codzienna depilacja odchodzi w zapomnienie.

Depilacja laserowa jak wszystko co nas otacza ma swoje zalety, ale także wady. Ten zabieg medycyny estetycznej nie jest do końca bezbolesny. Może pojawiać się uczucie swędzenia lub też szczypanie. Naturalnie częstotliwość i siła tych dolegliwości jest uzależniona od indywidualnych odczuć każdego organizmu.

Przed depilacją laserową najlepiej byłoby ograniczyć używanie depilatorów, bądź maszynek, bowiem przyczyniają się do dodatkowych podrażnień. Jeśli na naszej skórze pojawiają się pewne skaleczenia, wizytę w salonie kosmetycznym należy przełożyć.

Po wykonaniu zabiegu nie wolno przez co najmniej miesiąc chodzić do solarium. W okresie letnim należy przed wychodzeniem na zewnątrz starannie smarować się kremem z filtrem UV.