Artykuły

Dentystyczna pomoc z Polski

Polska pomaga najbiedniejszym mieszkańcom Ukrainy i Afganistanu w kwestii dbania o higienę jamy ustnej. Z Warszawy wysłano właśnie pomoc humanitarną między innymi w formie środków do higieny jamy ustnej, których brakuje ubogim.

Do Charkowa wysłano 36 samochodów ciężarowych zawierających żywność, środki higieniczne oraz przedmioty zabezpieczające przed zimą. Łącznie jest to 150 ton ładunku przeznaczonego dla najbiedniejszych mieszkańców Ukrainy. Pomoc została zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy pomocy Państwowej Straży Pożarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża, Caritas Polska i Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Podobną pomoc zorganizowała fundacja Redemptoris Missio dla mieszkańców Afganistanu. Wśród wysłanych przedmiotów znajduje się kilka tysięcy czapek z włóczki oraz pasty i szczoteczki do zębów. Rozdane będą ubogim mieszkańcom przez współpracującego z fundacją dentystę, który odbierze je z bazy wojskowej w Bagram.

Pomoc humanitarna w tej formie jest równie potrzebna co paczki żywnościowe, ponieważ regularna higiena jamy ustnej jest jedną z podstawowych potrzeb ludzi na całym świecie.