Artykuły

Czy można wygładzić zmarszczki

Wygładzanie zmarszczek mimicznych możliwe jest z pomocą botoksu.

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku mikroruchów, które wykonują mięśnie twarzy. Nie da się uniknąć ich powstania, nie da się ich także pozbyć. Można je jednak wygładzić, nadając twarzy młodszy, zdrowszy i bardziej zrelaksowany wygląd. Jak tego dokonać? Odpowiedzią jest botoks, czyli toksyna botulinowwa.

Jak działa toksyna botulinowa?

Substancja ta powoduje, że mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek rozluźniają się. Botoks działa jedynie w obrębie mięśni, w które jest wstrzyknięty, pozostałe zaś normalnie funkcjonują, dzięki czemu mimika i wyraz twarzy pozostają naturalne, podczas gdy zmarszczki mimiczne się wygładzają i przestają się pogłębiać.

Kto może poddać się zabiegowi?

Jest to zabieg skierowany zarówno do osób młodych, które chcą zapobiec powstawaniu zmarszczek mimicznych w przyszłości, jak i dojrzałych, które chcą poprawić wygląd twarzy poprzez wygładzenie już istniejących zmarszczek. Stosuje się go zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, ponieważ jest przeprowadzany przez lekarza o odpowiednich kompetencjach i doświadczeniu. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w niewielkich dawkach w kilku miejscach twarzy. Całość zabiegu trwa około 15 minut, a jego efekty widoczne są przez okres do 6 miesięcy, po którym można go powtórzyć. Przed zabiegiem skonsultuj się z lekarzem – sprawdź, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania i zapytaj o dokładny przebieg procedury.

Zatrzymaj lub odzyskaj młody wygląd!

Dowiedz się więcej o odmładzaniu z użyciem botoksu i poddaj się zabiegowi, który poprawi nie tylko wygląd Twojej twarzy, ale także i Twoje samopoczucie. Zapraszamy!