Artykuły

Co powinno się znaleźć w Twojej wyjazdowej apteczce?

Wreszcie spadł śnieg, więc możemy już śmiało powiedzieć, że nastała zima. Jak zatem zadbać o siebie w tą chłodnę porę i aby nie zachorować? Ważne jest to zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy jakieś podróże. Wtedy należy pamiętać o apteczce na zimowe wyjazdy.

Wreszcie spadł śnieg, więc możemy już śmiało powiedzieć, że nastała zima. Jak zatem zadbać o siebie w tą chłodnę porę i aby nie zachorować? Ważne jest to zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy jakieś podróże. Wtedy należy pamiętać o apteczce na zimowe wyjazdy, która w niejednej sytuacji będzie w stanie uchronić nas przed niechcianą chorobą. Zimą często mamy do czynienia z takimi objawami jak kaszel, katar, ból gardła, czy głowy, więc zanim wybierzesz się na ferie, pamiętaj o apteczce!

Co zawsze powinniśmy mieć przy sobie?

Mroźna pora wiąże się też z niespodziewanymi kontuzjami, których nabawimy się podczas upadków, wywołanych przez śliską powierzchnię, dlatego dobrze jest mieć pod ręką wszelkie środki, które uśmierzą ból pochodzący od skręcenia kończyny, czy jej zwichnięcia. Przeziębienia i grypa też krążą w powietrzu więc i przed tym należy się zabezpieczyć. Wasza apteczka powinna zawierać: – elektrolity – leki na ból gardła – leki przeciwbólowe – leki przeciw gorączce – lekarstwa na niestrawność – leki przeciwbiegunkowe Nie powinno zabraknąć też:
– Bandaży i plastrów
– Kompresów
– Termometru
– Płynów dezynfekujących

Dbaj o siebie przez cały rok!

Mimo wszystko każdy powinien mieć świadomość, że różne choroby mogą właściwie pojawić się o każdej porze roku, dlatego dobrze jest chodzić na wizyty kontrolne do lekarza, bądź zakupić w aptece leki, które wzmacniają odporność. Pamiętaj, że nawet od jednego wirusa może wyjść epidemia, a chyba nie chciałbyś być kimś, kto to zapoczątkuje? Nie bój się walczyć o własne zdrowie!