Artykuły

Co jest najważniejsze w paście

Co jest najważniejsze w paście do zębów?

Brytyjscy eksperci postanowili odpowiedzieć na to pytanie w celu zwiększenia świadomości użytkowników tych produktów. Na co warto zwracać uwagę, kupując pastę do zębów?

  1. Zawartość fluoru – jest to podstawowy pierwiastek, dzięki któremu pasta do zębów spełnia swoje role. Warto sprawdzić stężenie fluoru w produkcie. Rekomendowany poziom zawartości fluoru to 1450 ppmF.
  2. Właściwości wybielające – warto zwrócić uwagę na właściwości ścierne pasty i nie sugerować się reklamami zapewniającymi, że dany produkt daje efekt wybielenia już po kilku dniach.
  3. Wpływ na zęby nadwrażliwe – na nadwrażliwość zębów może wpływać kilka różnych składników występujących w pastach do zębów. Jednakże nie działają one na każdego użytkownika tak samo, dlatego jeśli nie zauważamy efektu, warto wypróbować także inne preparaty – do momentu znalezienia tego właściwego.
  4. Cena – wybierając pastę do zębów należy sprawdzić jej cenę i odnieść ją do objętości pasty. Niekiedy w większych pudełkach znajdują się małe opakowania z produktem – na to też warto zwrócić uwagę.