Artykuły

BrushyBall w walce z próchnicą

Z okazji amerykańskiego  National Children’s Dental Health Month obchodzonego w lutym w USA wystartowała kampania, której celem jest nauczenie najmłodszych zasad pielęgnacji jamy ustnej. Jednym z elementów kampanii jest zabawka BrushyBall zaprojektowana przez Roberta Malena.

Brushy Ball to niewielki pojemnik na szczoteczki do zębów, który przybiera kształt głowy ludzika. Po wyjęciu szczoteczki, usta ludzika otwierają się i widać dokładnie wszystkie jego zęby. Zęby podzielone są na sześć stref, a każda z nich świeci się kolejno przez czas, który ma być przeznaczony na czyszczenie tej właśnie partii zębów u dziecka. Dzięki temu dzieci wiedzą, w jaki sposób i jak długo czyścić swoje zęby. Łączą dbanie o higienę jamy ustnej z zabawą.

Amerykańscy dentyści liczą na to, że zabawka ta pomoże chociaż częściowo zmniejszyć problem z próchnicą u dzieci. Dzięki niej nie tylko prawidłowe dbanie o zęby jest łatwiejsze, ale także łatwiej w dzieciach wywołać pozytywne skojarzenia z procesem szczotkowania zębów.